ye Girii
Pencereyi kapat

Sa karmak iin Minoxil Forte kullananlar varm ?

Konusu Minoxidil Sorular forumundadr ve tarafndan yazlmtr. u an Sa karmak iin Minoxil Forte kullananlar varm ? konusunu incelemektesiniz. Bu konu cikarmak, karmak, forte, icin, kullananlar, minoxil, sa, varmi, varm Merhabalar arkadalar 18 Yandan beri sam surekl dklyor ama kel deilim akaklarmdaki salarm giderek

Bu konu 1605 kez grntlendi ve 11 yorum yazld.

efsane22 - ait Kullanc Resmi (Avatar) Member
    yelik tarihi
    01-02-2012
    Tecrbe Puan
    9

Sa karmak iin Minoxil Forte kullananlar varm ?

Merhabalar arkadalar

18 Yandan beri sam surekl dklyor ama kel deilim akaklarmdaki salarm giderek aldn farkettim.Hataneye gittim btn tahlillerim normal kyor son sans olarak minoxil forteye balamay dnyorum. Doktorda yazd zaten bir ka sorum olacakt kullanan arkadalara.

1-Minoxil forte ampuan ve sam iin bakm kremi kullanmay planlyorum yeterli olurmu acaba azdan hap almay dnmyorum.

2-Bu rn iin genelde ksa vadede hep olumlu yorumlar okuyorum ama 1 yl st kullanp etkisi devam eden arkadalarn yorumlarna pek sk rastlayamyorum yoksa bu rn belli aralklarlarm kullanlmal?

imdiden Teekkrler...

efsane22 evrimd

lastmorn - ait Kullanc Resmi (Avatar) Senior Member
    yelik tarihi
    19-07-2011
    Tecrbe Puan
    10

1-Minoxil forte ampuan ve sam iin bakm kremi kullanmay planlyorum yeterli olurmu acaba azdan hap almay dnmyorum.

birinci sorun iin bu gibi rnlerle salarn koruyamassn.

2. sorun iin herkeste ayn etki yapmayabilir bu senin sa dklme durumuna gre deiir.
    lastmorn evrimd

sedat27 - ait Kullanc Resmi (Avatar) Senior Member
    yelik tarihi
    29-06-2011
    Tecrbe Puan
    10

1-Sac durumunu bilemedigim icin yeterli olur mu bilemem ama bakim kremi kullanma bence, saci dkyor. Ketakonazol icerikli sampuan ve bir de bitkisel bir sampuan kullan. Saclarini gclendirmek istiyorsan, Demir gibi, B vitaminleri, selenyum, biotin ve cinko takviyesi alabilirsin.

Saclarindaki sorun cok azsa, tek minoxidille kurtarabilirsin ama bykse finasteride gereklidir.

2-Dnyada 20 sene Minoxidil kullanan insanlar var o yzden sorun etme. Srekli kullaniliyor ama sonuc alindiktan sonra gnde tek doza dsrlebiliyor, veya bir gn kullanip, ertesi gn kullanilmayabiliyor. Genelde 5-6 aydan sonra 1 ay ara veriliyor. 1-2 sene sonrada 2 ay ara verebilirsin.
    sedat27 evrimd

burakkilic - ait Kullanc Resmi (Avatar) Senior Member
    yelik tarihi
    10-11-2012
    Tecrbe Puan
    9

sedat27 Nickli yeden Alnt
    1-Sac durumunu bilemedigim icin yeterli olur mu bilemem ama bakim kremi kullanma bence, saci dkyor. Ketakonazol icerikli sampuan ve bir de bitkisel bir sampuan kullan. Saclarini gclendirmek istiyorsan, Demir gibi, B vitaminleri, selenyum, biotin ve cinko takviyesi alabilirsin.

Saclarindaki sorun cok azsa, tek minoxidille kurtarabilirsin ama bykse finasteride gereklidir.

2-Dnyada 20 sene Minoxidil kullanan insanlar var o yzden sorun etme. Srekli kullaniliyor ama sonuc alindiktan sonra gnde tek doza dsrlebiliyor, veya bir gn kullanip, ertesi gn kullanilmayabiliyor. Genelde 5-6 aydan sonra 1 ay ara veriliyor. 1-2 sene sonrada 2 ay ara verebilirsin.
    Karde finasterid ile 10-20 yl minox kullanp fayda alanlar var ancak finasterid kullanmadan bu mmkn m? Mesela finasterid yerine minoxun yanna spiro,revivogen losyon eklesek yine 10-20 yl fayda alr myz? yada lipogaine losyon kullansak yine dng olur mu?
    burakkilic evrimd

MrScae - ait Kullanc Resmi (Avatar) Junior Member
    yelik tarihi
    15-03-2014
    Tecrbe Puan
    2

Arkada bende 20 yamdaym. Genetik sa dkulmesi var bende de geen sene doktora gittim tahlil sonularm benimde normal kt ve doktor daha yan gen hormonlarn bozmayalm dedi bu dediinede pek anlam veremedim akcas Dkulmem iddetle devam ediyor ve bu cuma tekrar gidicem bir cildiyeciye bakalm bu sefer ne olucak ve bende minoxidil kullanmay duunuyorum ama azdan ila almaya korkuyorum yan etkileri beni urkutuyor akcas. Sizce bu yata minoxidile balamak mantklm eer balamassam max. 3-5 yl arasnda n blgem tamamiyle alacak rsi olarak ailede erkeklerin ou 25 e kadar kel kalyor ve ben bu dnguyu bozmak istiyorum fikirlerinizi ve yardmlarnz bekliyorum
    MrScae imdi evrimii

yelik tarihi
    29-06-2011
    Tecrbe Puan
    10

burakkilic Nickli yeden Alnt
    Karde finasterid ile 10-20 yl minox kullanp fayda alanlar var ancak finasterid kullanmadan bu mmkn m? Mesela finasterid yerine minoxun yanna spiro,revivogen losyon eklesek yine 10-20 yl fayda alr myz? yada lipogaine losyon kullansak yine dng olur mu?
    bu sendeki dklme iddetine gre deiir yani eer tepede seyrelme veya ar agresif almalar yoksa minoxidil kullanmayla idare edebilirsin, eerki sa dklmesi ve almalar ilerlerse tek bana minoxidil belli bir sre etkisi olur 6-7 gibi daha sonraki aylarda dklmeler ayn iddette devam eder.
    sedat27 evrimd

yelik tarihi
    29-06-2011
    Tecrbe Puan
    10

MrScae Nickli yeden Alnt
    Arkada bende 20 yamdaym. Genetik sa dkulmesi var bende de geen sene doktora gittim tahlil sonularm benimde normal kt ve doktor daha yan gen hormonlarn bozmayalm dedi bu dediinede pek anlam veremedim akcas Dkulmem iddetle devam ediyor ve bu cuma tekrar gidicem bir cildiyeciye bakalm bu sefer ne olucak ve bende minoxidil kullanmay duunuyorum ama azdan ila almaya korkuyorum yan etkileri beni urkutuyor akcas. Sizce bu yata minoxidile balamak mantklm eer balamassam max. 3-5 yl arasnda n blgem tamamiyle alacak rsi olarak ailede erkeklerin ou 25 e kadar kel kalyor ve ben bu dnguyu bozmak istiyorum fikirlerinizi ve yardmlarnz bekliyorum
    sadece minoxidil ve sa iin vitamin destei kullan haftada 2 defa nizoral ampuan kullan bu dklmeleri firenleyecektir ne kadar erken mudahale o kadar sa kurtarr.
    sedat27 evrimd

urcum - ait Kullanc Resmi (Avatar) Junior Member
    yelik tarihi
    21-04-2014
    Tecrbe Puan
    0

bu ila geici olarak glendirdiini duydum ilac braknca salar eski halini ayormu
    urcum evrimd

burakkilic - ait Kullanc Resmi (Avatar) Senior Member
    yelik tarihi
    10-11-2012
    Tecrbe Puan
    9

bu sendeki dklme iddetine gre deiir yani eer tepede seyrelme veya ar agresif almalar yoksa minoxidil kullanmayla idare edebilirsin, eerki sa dklmesi ve almalar ilerlerse tek bana minoxidil belli bir sre etkisi olur 6-7 gibi daha sonraki aylarda dklmeler ayn iddette devam eder.
    kardeim yam 30..dklmem ok iddetli deil..finasterid kullanmak istemiyorum.Shen min tablet, Spiro S5 krem ve lipogaine kullansam minoxun yannda; yine de 6-7 ay sonra etkisini yitirir mi?
    burakkilic evrimd

Ornaldillo - ait Kullanc Resmi (Avatar) Member
    yelik tarihi
    11-10-2012
    Tecrbe Puan
    8

karde 20 sene kullanan nerde grdn emin misin?
    ben 6 ay iki defa kullandm gayet iyiydi 6 aydr da tek kullanyorum etkisi azald iyice finasteride eklememe ragmen tek kullanrke. hani teke drmek galiba skntl
    Ornaldillo evrimd